Venku je teď 9,9 °C. A mne napadlo, jaká by byla teplota, kdyby pan Celsius (anglicky asi pan Centigrade) při vymýšlení teploměru nepoužil vodu, ale jinou látku. A hned jsem si k tomu stvořil webovou stránku.
[Ano, vím, že původně to měl Celsius obráceně.]
Takže teď je venku 25,9 stupňů gallia.
4 months ago